PL
EN
Menu
aktualnosci-o-luksusie

New York Fashion Week i zachwyty nad MISBHV

Mdlejące modelki Kanye Westa, udane kolekcje Victorii Beckham i Tommy'iego Hilfiger'a, Snapchat zamiast makijażu i modelki z „defektami”, a między tym wszystkim sukces polskie street wear'owej marki MISBHV – tak w skrócie można streścić zakończone właśnie, jedno z największych wydarzeń w świecie mody – New York Fashion Week.


New York Fashion Week obok Mediolanu, Paryża i Londynu zaliczany jest do tak zwanej Wielkiej Czwórki, największych i najbardziej znaczących pokazów mody. Choć nazwać to wydarzenie pokazem mody to zdecydowanie za mało. Jest to bowiem trwające od siedmiu do dziewięciu dni święto mody, podczas którego dwa razy do roku, znane marki i wielcy projektanci prezentują swoje kolekcje, w różnych miejscach Nowego Jorku. W tym roku wśród światowych marek znalazła się również krakowska - MISBHV. Natalia Maczek tworzy street wear'owe kreacje, które przypadły do gustu między innymi Rihannie, a po pokazie na New York Fashion Week w zachwytach nad jej projektami rozpływają się amerykańskie Vogue i ELLE.

Niemal każdy wielki pokaz mody niesie ze sobą również pewne kontrowersje, a jeśli pokaz przygotowuje Kanye West, to o kontrowersje nie trudno. Wszystko zaczęło się od tego, że West ogłosił iż w jego pokazie mogą wziąć udział jedynie czarnoskóre modelki, następnie Panie, które wyszły na pola Roosevelt Island zostały zmuszone do stania w trzydziestostopniowym upale przez dwie godziny. Wiele z modelek nie wytrzymując upału siadało na pobliskiej trawie, gdy część Pań zaczęła omdlewać, a nikt w ekipy Westa nie przyszedł im z pomocą, publiczność sama starała się ocucić tracące świadomość kobiety.

Wiele dyskusji wzbudził pokaz z udziałem poparzonej kwasem i oszpeconej przez swojego szwagra Reshma Qureshi, która zaprezentowała się w ubraniach indyjskiej projektantki Archany Kuchhar. Jej udział jest elementem kampanii uświadamiającej jak wielkim problemem, nie tylko w Indiach, są ataki na kobiet przy użyciu, tak łatwo dostępnego w niektórych krajach kwasu siarkowego. New York Fashion Week pokazał, że moda może czerpać inspiracje z różnych źródeł, również nowoczesnych mediów. Modelki prezentujące ubrania Desigual zostały pomalowane na wzór, bardzo obecnie popularnych, zwierzęcych filtrów ze Snapchata. Marka adresowana do młodszych odbiorców znana z odważnych połączeń i nieszablonowych wzorów zyskała tym ogromny medialny szum i uznanie potencjalnych klientek.

Największym uznaniem podczas NYFW cieszyły się pokazy Tommy Hilfiger i Gigi Hadid, którzy w swojej wiosenno – letniej kolekcji postawili na marynistyczne detale i szeroki koszule oraz Victorii Beckham, która odeszła w tym roku od tradycyjnych dla niej bieli i czerni, na rzecz odważnych kolorów. Na pokazie Victorii można było zobaczyć całą paletę barw, zaś dominującym materiałem był aksamit. Ta kolekcja Beckham zaskoczyła wszystkich zarówno wykorzystanymi kolorami, jak i marynarkami oversize czy luźnymi spodniami. Taka wizja sezonu wiosna – lato 2017 bardzo przypadła do gustu widzom Nowojorskiego Pokazu Mody.

Trendy jakie dało się zauważyć podczas tegorocznego tygodnia mody w Nowym Jorku to przede wszystkim nadal królujący oversiez: szerokie bluzy zamiast sukienek, „za duże” marynarki i luźne spodnie – to tegoroczne propozycje projektantów. Zaś motywem dostrzegalnym na wielu pokazach były serca, napisy „love” i wszystko co kojarzy się ze słowem „miłość”.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł