PL
EN
Menu
aktualnosci-o-luksusie

Polak, który ubiera najbogatsze kobiety w Katarze

Almotahajiba Signature to jedna z arabskich marek premium, która cieszy się ogromną popularnością w Katarze, jej twórcą jest Polak – Tomasz Miszczuk.

Tomasz Miszczuk to łodzianin, absolwent London College of Fashion University of the Arts w Polsce jego nazwisko nie jest szczególnie rozpoznawalne, za to zna je każda arabska księżniczka. Tomasz Miszczuk to projektant, który wykreował luksusową markę odzieży w stylu arabskim.

Droga do stworzenia ekskluzywnej linii ubrań dla arabskich kobiet rozpoczęła się gdy pracował w Londynie, dostał wówczas z Kataru od firmy Almotahajiba propozycję zaprojektowania kolekcji abaji – sukien wieczorowych w stylu arabskim. Choć portfolio miał wówczas typowo europejskie to jego projekty nosiły w sobie powiew luksusu, który został dostrzeżony przez katarskich odbiorców.

Takie było preludium do powstania Almotahajiba Signature - marki ekskluzywnej kierowanej do arabskich kobiet. Abaja to tradycyjny strój przypominający suknie, bądź płaszcz bez rękawów, najczęściej w ciemnych kolorach. Polak stworzył kolekcje, które odwołują się do wzorców haute couture, ale zawierają również odniesienia do arabskich tradycji. W efekcie powstała orientalna i nowoczesna kolekcja dla kochających modę kobiet z Kataru, dziś marka ma również swoje butiki w Dubaju.

Jego ubrania noszą uznawane za ikony mody katarki, którym zależy na elegancji i jakości wykonania. Tkaniny zamawiane są w fabrykach produkujących materiały dla luksusowych domów domy takich jak Louis Vuitton czy Chanel. Jedna z takich szwajcarskich firm - Jakob Schlaepfer zaprojektowała materiał specjalnie przeznaczony na abaje, na który marka Almotahajiba Signature ma wyłączność. Abaje Tomasza Miszczuka produkowane są też z bawełny, jedwabiu, czy wytwarzanej jednie w Kalkucie – paszminy. Suknie wykonywane są ręcznie, wiele z nich szytych jest w Łodzi. Tomasz Miszczuk choć często sięga po tradycyjną dla abaji czerń, nie stroni również od beżu, szarości czy bieli. Wszystko dopełnione jest złotymi łańcuszkami, srebrnymi haftami czy drogocennymi kamieniami. Projekty Tomasza Miszczuka dostępne są zaledwie w 5 – 6 egzemplarzach jednego modelu, gdzie jedną suknie przygotowuje się od 4 godzin nawet do 3 dni. Jakość ręcznie wykonanych abaji jest szeroko zachwalana w krajach arabskich, gdzie zwraca się uwagę na doskonałe dopracowanie każdego szczegółu. Abaje marki Almotahajiba Signature kosztują od 7000 do ponad 20 000 złotych.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł