PL
EN
Menu
aktualnosci-o-luksusie

Kto stoi za rezygnacją z futer marek Hugo Boss i Armaniego?

W ubiegłym roku media obiegła informacja, że Hugo Boss rezygnuje z naturalnych futer w swoich kolekcjach. W marcu tego roku stop futrom powiedział Giorgio Armani. Lista znanych marek premium, które rezygnują z zabijania zwierząt w imię mody i luksusu z każdym miesiącem znacznie się wydłuża. W poszukiwaniu sprawcy tego ekologicznego zamieszania dociekliwy Czytelnik dotrze do międzynarodowej koalicji Fur Free Alliance.

Fur Free Alliance to porozumienie zawarte pomiędzy czterdziestoma organizacjami z całego świata, które działają na rzecz ochrony praw zwierząt. Celem FFA jest podejmowanie czynności, które pozwolą na zatrzymanie wielkiej machiny hodowli i zabijania zwierząt dla ich futer. W szeregach tej międzynarodowej koalicji działa jeden z partnerów Luxusportalu – Stowarzyszenie Otwarte Klatki.

Stowarzyszenie niejednokrotnie dowiodło jak ważna jest jego misja, między innymi dzięki publikacji materiałów filmowych pokazujących w jakich warunkach przetrzymywane są w Polsce zwierzęta hodowane dla futer. I to właśnie dzięki Otwartym Klatkom rozgorzała społeczna dyskusja na ten temat. Inną dużą i znaną w kraju akcją jest: „Jak one to znoszą” opowiadająca o losie kur na kurzych fermach oraz wspominane już działania w ramach Fur Free Alliance: „Sklepy wolne od futer”.

Otwarte Klatki jest inicjatywą docenianą nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Stowarzyszenie zostało nagrodzone na pokazie mody wolnej od futer w Szanghaju, gdzie uhonorowano działalność Otwartych Klatek nagrodą za promowanie i wspieranie wolnego od okrucieństwa stylu życia.

Otwarte Klatki to organizacja tym bardziej godna podziwu, że opierająca niemal całą swoją działalność na pracy wolontariuszy – ludzi, dla których przekonanie społeczeństwa, że zwierzęta zasługują na wolne od cierpień i niewoli życie, jest sprawą priorytetową.

W szeregi Otwartych Klatek wstępują znani i lubiani Polacy, tacy jak Joanna Krupa czy Gosia Sobiczewska, a ostatnio do Stowarzyszenia przyłączył się popularny amerykański twórca muzyki elektronicznej - Moby.

Luxusportal.pl z pełnym przekonaniem wspiera działania, które podejmuje Stowarzyszenie Otwarte Klatki, bowiem luksus nigdy nie powinien wiązać się z okrucieństwem wobec istot żywych.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł