PL
EN
Menu
aktualnosci-o-luksusie

Już niedługo Eko Fashion Weekend

22.01.2015 Już wkrótce studenci krakowskiej Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru udowodnią, iż modę tworzyć można dosłownie ze wszystkiego – potrzeba tylko inwencji, wyobraźni i pomysłowości. W dniach od 29 stycznia do 1 lutego po raz kolejny odbędzie się Eko Fashion Weekend. Organizatorem wydarzenia są Krakowskie Szkoły Artystyczne (www.ksa.edu.pl). Jego punktem kulminacyjnym będzie pokaz recyklingowej mody- Junk Fashion Show.

Junk w języku angielskim oznacza odpad. Właśnie z papieru przeznaczonego do recyklingu stworzą kreacje studenci pierwszego roku SAPU. Ponieważ jedynym ograniczeniem jest ich imaginacja twórcza, na wybiegu można spodziewać się prawdziwego modowego szaleństwa. Powtórne wykorzystanie papieru ma na celu przypomnienie o ekologii, ale również uruchomienie w młodych artystach pokładów twórczej wyobraźni. Polski System Recyklingu, który jest Generalnym Partnerem wydarzenia, wręczy swoją nagrodę autorowi najlepszego z recyklingowych projektów.

Studenci drugiego roku SAPU staną przed innym wyzwaniem. Ich zadaniem będzie odnalezienie nowego kontekstu dla elementów epok minionych i przełożenie go na współczesny język mody w duchu past modern. W tym wypadku gama dostępnych materiałów jest zdecydowanie szersza, do dyspozycji studentów będą bowiem najnowsze zdobycze technologii. Wszystkie projekty zostaną zaprezentowane przez modeli i modelki z Agencji Reklamex (www.reklamex.krakow.pl).

Celem Junk Fashion Show (1 luty) jest przybliżenie publiczności pojęcia ekologii oraz udowodnienie, że moda i sztuka mogą również funkcjonować w zgodzie z naturą.

29 i 30 stycznia odbędą się też bezpłatne warsztaty (siedziba KSA przy ul. Zamoyskiego 52 w Krakowie) – ich uczestnicy będą poznawać metody przerabiania torebek i ubrań, tworzenia recyklingowej biżuterii, a także projektowania klosza od lampy w duchu eko.

29 stycznia o godzinie 17 można będzie również wziąć udział w wernisażu wystawy projektów „Reinkarnacja przedmiotu”, ukazującej elementy wyposażenia wnętrz autorstwa studentów Szkoły Wnętrz i Przestrzeni. Wystawa będzie czynna aż do końca lutego.

Dodatkową atrakcją będą wykłady o dizajnie ekologicznym oraz odpowiedzialnej modzie.

Zapisy na wszystkie wydarzenia: kursy@ksa.edu.pl (ograniczona liczba miejsc).

Organizatorzy

Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru, Krakowskie Szkoły Artystyczne, Polska Fundacja Sztuki i Mody, Agencja Modelek i Promocji Mody REKLAMEX

Generalny Partner

Polski System Recyklingu

Partnerzy

tołpa®, Biuro Reklamy i Plakatowania Koneser, Digital Boards, Antalis Poland, Baroque Restaurant&Coctail Bar

Makijaż

Szkoła Wizażu i Stylizacji Artystyczna Alternatywa

Fryzury

Akademia Stylizacji M.P.Babicz

Patroni Medialni

Luksusportal, Eska, Lounge Magazyn, DaWanda, kulturaonline.pl, ekologia.pl, Moda Forum, jestemeco.pl, meble.pl, zielonalekcja.pl, Wydawnictwo Promedia, Moda Damska, Moda Męska, Fashionbusiness.pl, TUBA

Poprzedni artykuł
Następny artykuł